W Polsce nie żyje się łatwo. Nawet Grecy mają lepszą sytuację podatkową niż my.

Pora przestać żyć złudzeniami i opowiadać bzdury. To nie światowy kryzys powoduje trudną sytuację w naszym kraju. To obecny rząd robi co w jego mocy aby utrudniać nam życie. Kwoty, które są w naszym kraju wolne od podatku są w porównaniu do innych krajów… symboliczne. Poniżej przedstawiamy ciekawy diagram opublikowany przez Gazetę Wyborczą. Okazuje się, że Tusk jak obiecał, tak zrobił. Jesteśmy zieloną wyspą… jednak w krzywym zwierciadle.

Wszystkiemu winny jest obecny rząd, a nie jak starają się nam wmówić – kryzys.

Kwoty wolne od podatków dochodowych od osób fizycznych przedstawiają się następująco – zostawiamy całą resztę krajów UE daleko w tyle. Nikt nawet nie stara się nam dorównać, bo kto by zechciał aż tak bardzo prześladować swoich obywateli? Jeśli usprawiedliwieniem miało by być łatanie dziury budżetowej to chyba nikt w nie nie uwierzy. Przecież nic tak nie hamuje rozwoju gospodarczego jak wysokie podatki.kwota wolna od podatku w krajach UE

Kraje, które walczą z kryzysem nie załatwiają swoich problemów ściągając z podatników ostatniego grosza. Takie praktyki tylko w Polsce.

Zwróćmy uwagę na kraje, które w ostatnim czasie borykają się z ogromnymi kryzysami. Hiszpania, Włochy czy Grecja. Wszystkie te kraje gwarantują swoim obywatelom dość interesujący i atrakcyjny próg. Najwyższym spośród nich oraz spośród wszystkich krajów UE może pochwalić się Hiszpania. Wyobrażacie sobie Państwo, że w naszym kraju sprzedaż czegokolwiek do kwoty prawie 75 tys. zł odbywa się bez ściągania podatku dochodowego? Przecież w to jest trudno uwierzyć!

W polsce wystarczy, że sprzedamy coś za 3 tys złotych i już musimy dzielić się z fiskusem. Biada temu, który będzie się mogła gdyż opracowuje on coraz bardziej skuteczne metody namierzania naszych “lewych” dochodów. Nikomu się nie upiecze!

Dlaczego rząd RP chce aby Polska nie rozwijała się, a biedniała z każdym dniem coraz bardziej?

Gdzie więc tkwi problem. Poza tym, że wiemy iż osoby nami rządzące są niekompetentne to może pora sobie zadać pytanie – dlaczego nam to robią? Przecież dobrze wiedzą, że wszystkie ich działania mają na celu zubożyć społeczeństwo, utrudnić rozwój przedsiębiorcom, zadłużyć kraj maksymalnie.

Przeszukawszy wiele na ten temat w internecie napotkałem się na ciekawe opinie. Najciekawszą jest ta mówiąca o wstąpieniu Polski do Unii oraz celowemu hamowaniu naszego rozwoju. Bogatym krajom zachodnim jest na rękę posiadanie w UE takich jak my. Po co? Aby mieć tanią siłę roboczą. Jesteśmy blisko, jesteśmy europejczykami, z ochotą popracujemy za nieduże pieniądze w trudnych warunkach pracy oraz na stanowiskach, które są mało atrakcyjne dla obywateli rozwiniętych krajów. Wszystko wskazuje na to, że właśnie to motywuje naszych polityków do celowego i perfidnego zatrzymywania rozwoju gospodarczego Polski.

Co dalej?

 Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Członkostwo w UE nie przynosi nam żadnych korzyści. Najsilniejsza grupa Polaków już wyjechała. Nikomu nie zależy na tym aby się nam dobrze żyło, nikt bowiem nie ma w tym interesu. Co możemy zrobić? Iść na wybory i nie wybierać nikogo z partii, które obecnie znajdują się w rządzie. Głosujmy na partie spoza parlamentu. Dajmy szansę nowym twarzom, dajmy szansę rewolucjonistom nawet jeśli to co mówią wydaje się nam niemożliwe do zrealizowania. Pora przestać ślepo wierzyć w cuda i w tych którzy nas okradają.

1 Komentarz

  1. polske to na czerwono trzeba zaznaczyć. raz, że komuna tutaj rządzi, a dwa gorąco jest u nas, bo już się zasoby do eksploatacji dla tych naszych włodarzy wyczerpują. jak już łape na lasach państwowych kładzie to już chyba samo przez sie oznacza, że chłopakom niewiele do sprzedania zostało w cudze łapy za “bezcen”. a co do tego opodatkowania dochodu…no cóż, jesteśmy ewenement znowu… zobaczymy co Duda zrobi w tej kwestii, jak coś zadziała jak obiecał to szacun. ale jak znowu będzie się wykręcać, że niby nas na to nie stać to stracę wiarę w nich wszystkich. nie głosowałem na niego, ale wyglądał w tej swojej kampanii mimo wszystko na poważnie. cudów nie wróżę, bo to socjaliści nadal z tego PISu, a nie żadna prawica. ale chociaż tyle to będzie już dużo

Komentowanie jest wyłączone.