Pożyczki społecznościowe – Gotówka online

Chcąc pożyczyć pieniądze, w pierwszej kolejności przychodzi na myśl bank, firma pozabankowa lub rodzina i znajomi. Jednak pod tą warstwą narodził się jeszcze jeden model wsparcia finansowego – pożyczki społecznościowe, które w Polsce funkcjonują od roku 2008.

Niewątpliwie swoją popularność zawdzięczają znacząco ułatwionemu procesowi pożyczania, który ewidentnie różni się od restrykcyjnych pożyczek i kredytów bankowych. Dodatkowo pożyczanie społecznościowe jest tańsze niż korzystanie z pożyczek pozabankowych.

pożyczki od osób prywatnych

Jak działa pożyczka społecznościowa?

Ułatwieniem “społecznościówek” z pewnością będzie fakt, że nie musimy udawać się do żadnej placówki czy też przyjmować w domu przedstawiciela firmy pożyczkowej – wszystkie formalności zostaną dopięte przez internet oraz za pomocą tradycyjnej poczty. Załatwianie poręczycieli także nie jest wymagane. Koszty są różne w zależności od progu ustalonego od pożyczkodawcy i oscylują w przedziale 3% – 21%.

Pożyczanie społecznościowe ma oczywiście swoje kryteria wymagań, a jednym z nich jest pełnoletność pożyczkobiorcy. Poza tym należy posiadać konto bankowe, które będzie trzeba potwierdzić w procesie weryfikacji. Dodatkowo w zależności od tego, z którego serwisu pożyczek społecznościowych korzystamy, możemy zostać sprawdzeni w różnych bazach dłużników – ta procedura ma za zadanie chronić inwestorów, którzy udzielają pożyczek osobom wnioskującym.

Uwaga! Jako świeżo zarejestrowany na stronie społecznościowych pożyczek, nie będziesz od razu mieć pełnego zaufania inwestorów. Oznacza to, że dostępna do pożyczenia gotówka online będzie ograniczona do mniejszych kwot. Nie jest to jednak regułą gdyż duże znaczenie będą mieć także przeprowadzone przez Ciebie weryfikacje, cel pożyczki oraz osobiste podejście i wnikliwość inwestora.

baner z napisem pożyczki społecznościowe

FIRMA KWOTA STRONA FIRMY
indywidualnie SPRAWDŹ
social lending firma Zakra 50 zł – 20000 zł
SPRAWDŹ
gotowka online w zakra mini - logo 50 zł – 5000 zł SPRAWDŹ
indywidualnie SPRAWDŹ

Zwiększ swoją wiarygodność wśród społeczności danej firmy aby brać pożyczki na wyższe kwoty:

     jak weryfikacja zwiększa kwoty pożyczek społecznościowych

Przejdź weryfikację w bazach:
  • Krajowego Rejestru Długów
  • Biura Informacji Kredytowej
  • Biura Informacji Gospodarczej
  • Europejskiego Rejestru Informacji Finansowej

Zweryfikuj także:
  • Miejsce swojego zamieszkania
  • Miejsce zatrudnienia
  • Numer telefonu komórkowego
  • Dowód osobisty

Obejrzyj aby dowiedzieć się więcej o społecznościówkach:

Interesują Cię także inne oferty pożyczkowe?

W serwisie Chwilówki dla Sprytnych.com znajdziesz kilkanaście firm oferujących pozabankowe pożyczki. Przygotowaliśmy tematyczne artykuły aby ułatwić Ci nawigację i szybko wprowadzić w zasady działania poszczególnych sposobów pożyczania.

Tym samym jeżeli np. szukasz pożyczki bez konieczności okazywania zaświadczeń o dochodach, a jednocześnie Twoim  problemem jest brak zdolności kredytowej i słaba historia w BIK to mogą Cię zainteresować pożyczki bez BIK BIG KRD. Po więcej szczegółowych informacji z zakresu pożyczania polecamy Ci udać się do specjalnie przygotowanej sekcji Informacje Pożyczkowe.