W Polsce nie żyje się łatwo. Nawet Grecy mają lepszą sytuację podatkową niż my.

Pora przestać żyć złudzeniami i opowiadać bzdury. To nie światowy kryzys powoduje trudną sytuację w naszym kraju. To obecny rząd robi co w jego mocy aby utrudniać nam życie. Kwoty, które są w naszym kraju wolne od podatku są w porównaniu do innych krajów… symboliczne. Poniżej przedstawiamy ciekawy diagram opublikowany przez Gazetę Wyborczą. Okazuje się, że Tusk jak obiecał, tak zrobił. Jesteśmy zieloną wyspą… jednak w krzywym zwierciadle.

Wszystkiemu winny jest obecny rząd, a nie jak starają się nam wmówić – kryzys.

Kwoty wolne od podatków dochodowych od osób fizycznych przedstawiają się następująco – zostawiamy całą resztę krajów UE daleko w tyle. Nikt nawet nie stara się nam dorównać, bo kto by zechciał aż tak bardzo prześladować swoich obywateli? Jeśli usprawiedliwieniem miało by być łatanie dziury budżetowej to chyba nikt w nie nie uwierzy. Przecież nic tak nie hamuje rozwoju gospodarczego jak wysokie podatki.kwota wolna od podatku w krajach UE

Kraje, które walczą z kryzysem nie załatwiają swoich problemów ściągając z podatników ostatniego grosza. Takie praktyki tylko w Polsce.

Zwróćmy uwagę na kraje, które w ostatnim czasie borykają się z ogromnymi kryzysami. Hiszpania, Włochy czy Grecja. Wszystkie te kraje gwarantują swoim obywatelom dość interesujący i atrakcyjny próg. Najwyższym spośród nich oraz spośród wszystkich krajów UE może pochwalić się Hiszpania. Wyobrażacie sobie Państwo, że w naszym kraju sprzedaż czegokolwiek do kwoty prawie 75 tys. zł odbywa się bez ściągania podatku dochodowego? Przecież w to jest trudno uwierzyć!

W polsce wystarczy, że sprzedamy coś za 3 tys złotych i już musimy dzielić się z fiskusem. Biada temu, który będzie się mogła gdyż opracowuje on coraz bardziej skuteczne metody namierzania naszych “lewych” dochodów. Nikomu się nie upiecze!

Dlaczego rząd RP chce aby Polska nie rozwijała się, a biedniała z każdym dniem coraz bardziej?

Gdzie więc tkwi problem. Poza tym, że wiemy iż osoby nami rządzące są niekompetentne to może pora sobie zadać pytanie – dlaczego nam to robią? Przecież dobrze wiedzą, że wszystkie ich działania mają na celu zubożyć społeczeństwo, utrudnić rozwój przedsiębiorcom, zadłużyć kraj maksymalnie.

Przeszukawszy wiele na ten temat w internecie napotkałem się na ciekawe opinie. Najciekawszą jest ta mówiąca o wstąpieniu Polski do Unii oraz celowemu hamowaniu naszego rozwoju. Bogatym krajom zachodnim jest na rękę posiadanie w UE takich jak my. Po co? Aby mieć tanią siłę roboczą. Jesteśmy blisko, jesteśmy europejczykami, z ochotą popracujemy za nieduże pieniądze w trudnych warunkach pracy oraz na stanowiskach, które są mało atrakcyjne dla obywateli rozwiniętych krajów. Wszystko wskazuje na to, że właśnie to motywuje naszych polityków do celowego i perfidnego zatrzymywania rozwoju gospodarczego Polski.

Co dalej?

 Pora wziąć sprawy w swoje ręce. Członkostwo w UE nie przynosi nam żadnych korzyści. Najsilniejsza grupa Polaków już wyjechała. Nikomu nie zależy na tym aby się nam dobrze żyło, nikt bowiem nie ma w tym interesu. Co możemy zrobić? Iść na wybory i nie wybierać nikogo z partii, które obecnie znajdują się w rządzie. Głosujmy na partie spoza parlamentu. Dajmy szansę nowym twarzom, dajmy szansę rewolucjonistom nawet jeśli to co mówią wydaje się nam niemożliwe do zrealizowania. Pora przestać ślepo wierzyć w cuda i w tych którzy nas okradają.

1 komentuj
  1. mokry interes says:

    polske to na czerwono trzeba zaznaczyć. raz, że komuna tutaj rządzi, a dwa gorąco jest u nas, bo już się zasoby do eksploatacji dla tych naszych włodarzy wyczerpują. jak już łape na lasach państwowych kładzie to już chyba samo przez sie oznacza, że chłopakom niewiele do sprzedania zostało w cudze łapy za “bezcen”. a co do tego opodatkowania dochodu…no cóż, jesteśmy ewenement znowu… zobaczymy co Duda zrobi w tej kwestii, jak coś zadziała jak obiecał to szacun. ale jak znowu będzie się wykręcać, że niby nas na to nie stać to stracę wiarę w nich wszystkich. nie głosowałem na niego, ale wyglądał w tej swojej kampanii mimo wszystko na poważnie. cudów nie wróżę, bo to socjaliści nadal z tego PISu, a nie żadna prawica. ale chociaż tyle to będzie już dużo

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *