Pożyczki pod zastaw samochodu – bez konfiskaty auta

Gdy konieczność pozyskania dodatkowych funduszy w przyzwoitej kwocie jest sprawą pierwszorzędną, pożyczkobiorca ma możliwość skorzystania z pożyczki pod zastaw samochodu (którym nadal jeździsz). Rynek pozabankowy oferuje w tej kwestii opcje do rozważenia.

przyrządy do analizy umowy pożyczkowej pod zastaw samochodu

ZASTAW JEST TO:

Prawo rzeczowe ograniczone stanowiące formę zabezpieczenia wierzytelności ustanawiane w postaci umowy pomiędzy właścicielem zastawianej rzeczy, a osobą bądź instytucją, która nabywa prawo do własności tej rzeczy (np. auta, mieszkania, złotej biżuterii). Umowa zastawu może zostać zniesiona za porozumieniem obu stron lub w konsekwencji innych okoliczności (szczegóły sprawdź kierując się linkiem powyżej „prawo rzeczowe ograniczone”).

Uwaga! Jeżeli nie wywiążesz się z warunków umowy i nie oddasz pożyczonych pieniędzy wraz z odsetkami w zakładanym czasie to firma pożyczkowa może przejąć w całości rzecz, którą zastawiłeś/-aś. W razie kłopotów ze spłatą skontaktuj się z pożyczkodawcą w celu negocjacji terminów.

Moto Pożyczka – pod zastaw samochodu

banner firmy motopozyczka udzielającej pożyczek pod zastaw oraz na zakup samochodu

Moto Pożyczka oferuje pożyczki pod zastaw auta na kwotę od 3,000 zł do 50,000 zł, na okres od 6 miesięcy do 5 lat. Deklarują, że historia kredytowa pożyczkobiorcy nie będzie sprawdzana, a konsultant skontaktuje się w sprawie pożyczki w przeciągu 24 godzin. Aby umowa zastawu mogła dojść do skutku konieczne jest aby samochód nie był starszy niż 12 lat oraz aby osoba wnioskująca była jedynym właścicielem zastawianego samochodu i w procesie weryfikacyjnym przedstawiła 2 dokumenty tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu oraz polisę OC/AC.

Etap końcowy to podpisanie umowy o pożyczkę i wizyta w wydziale komunikacji, gdzie pożyczkobiorca składa dokumenty przewłaszczenia samochodu na rzecz firmy pożyczkowej, a urzędnik dokonuje wpisu Moto Pożyczki do dowodu rejestracyjnego auta jako współwłaściciela. Ta procedura musi nastąpić nie później niż w ciągu 7 dni od momentu podpisania umowy pożyczkowej. Należy także pamiętać o przesłaniu do Moto Pożyczki kopii dokumentów » nowo wystawionego dowodu rejestracyjnego wraz ze zdjęciem przedniej szyby z naklejką rejestracyjną.

Warto jeszcze zaznaczyć, że samochód pozostaje w rękach pożyczkobiorcy, który może z niego dalej swobodnie korzystać.


Mogo – pożyczki pod zastaw auta

baner prezentujący ofertę mogo (pożyczka pod zastaw auta)

Oferta Mogo to pożyczka wymagająca zastawienia posiadanego samochodu na kwotę 2,500 zł – 35,000 zł (do 60% wartości pojazdu gdy masz słabą zdolność kredytową lub do 85% przy pozytywnej weryfikacji w BIK i KRD). Okres kredytowania może wynieść od 6 miesięcy do 4 lat. Mogo wymaga od  swoich pożyczkobiorców aby byli jedynymi właścicielami pojazdu, mieli ukończone 21 lat, posiadali dokument tożsamości, polskie obywatelstwo oraz konto w banku.

Aby sfinalizować umowę pożyczki konieczne będzie osobiste udanie się do jednego z oddziałów firmy w Łodzi lub w Warszawie wraz z dokumentami pojazdu, takimi jak dowód rejestracyjny oraz kwit potwierdzający ważne badanie techniczne wraz z informacją o dopuszczeniu auta do ruchu drogowego. W oddziale nastąpi spisanie umowy przewłaszczenia, dzięki której możliwe będzie dokonanie modyfikacji w danych rejestracji samochodu.

Pożyczkobiorca zatrzyma auto i będzie mógł je używać jak dotychczas.


Czy istnieją inne możliwości zdobycia ratalnej pożyczki?

Oczywiście! Pożyczki ratalne znajdziesz w kilkunastu firmach pożyczkowych, w dogodnych kwotach i rozległych, długoterminowych terminach spłat rozłożonych na wiele rat oraz bez konieczności zastawiania swojej własności.

Czy mam szansę na pożyczkę online nie posiadając samochodu pod zastaw ani zdolności kredytowej?

Jest to możliwe! Pożyczka pozabankowa posiada pewną odmianę zwaną pożyczką bez BIK, której struktura zakłada, że osoba bez pozytywnej zdolności kredytowej może mimo wszystko złożyć wniosek i otrzymać pozytywną odpowiedź.

Author: Redaktor Naczelny

Share This Post On